Zalety transportów pojazdami jakimi są busy.

Dzięki rozrostowi taniego latania, co zawdzięczamy budżetowym liniom lotniczym, najkorzystniejszym środkiem transportu pomiędzy mnogością polskich i niemieckich a także holenderskich miast okazał się właśnie samolot. Jest to najwygodniejszy sposób przemieszczania się a jego szybkość jest nieporównywalna z niczym odrębnym.

Przewóz osób za pomocą lotu samolotem jest po prostu nieporównywalny z niczym odrębnym nawet dzięki wartości, która przy szczypcie szczęścia może być nawet niższa aniżeli proponują to przewozy osób za pomocą paskudnych autobusów. Niestety znalezienie zestawienia w dobrej wartości żąda przede wszystkim szczęścia, więc nie można na to liczyć regularnie.

  1. Przewozy do Niemiec, do miast które są w miarę blisko naszej bariery granicznej.
  2. Jeżeli podróżujemy gdzieś dalej, potrzebne jest już porządniejsze wyjście.
  3. Optymalne są busy do Holandii, które zawiozą nas na obszar w bardzo przyzwoitym czasie a komfort podróży może i nie jest porównywalna z lotem, jednak na pewno bije na głowę autobusy i kolej. Jest to także sposób podróżowania całkiem tani.
  4. Bus jest sam w sobie niedrogi, a wszystkie jego koszty są rozdzielane na całkiem sporo ludzi. Oznacza to, że busy są zawsze drugim wyborem po niedrogich liniach lotniczych, z jakimi często jest kłopot.
  5. Busy do Holandii stały się jakiś czas temu bardzo popularne nie tylko wśród społeczeństwa, które podróżują tam do roboty, ale także nawet wycieczkowiczów. Podobnie jest jeśli chodzi o przewozy do Niemiec.

Jaki jest sekret tej sytuacji?

Dlaczego ludzie zaprzestali podróżować prywatnymi pojazdami lub nie korzystają z prywatnych pojazdów? Motywów jest kilka. Przede wszystkim podróż prywatnym samochodem robi się coraz droższa.

Benzyna u nas sporo kosztuje, a w Niemczech i Holandii jest jeszcze sporo marniej.

Tankowanie samemu na tak długą wycieczka to spory wydatek. Nawet jeśli podróżujemy w dwie osoby.

Przewozy osób za pomocą busów mają to do siebie, że na paliwo składa się tutaj więcej ludzi niezależnie od tego, czy korzystamy z konkretnej usługi czy bus jest przez nas wypożyczany i sami organizujemy nim jazdę. Mówić można, że w autokarze przewozy osób pozwalają na jeszcze lepsze rozłożenie kosztu paliwa, ale tutaj oczywiście wchodzi w grę kwestia luksusu.

Odrębna interesująca kwestia jest taka, że w busie jedzie akurat taka liczba ludzi ażeby można było dla wszelkiej z nich dostosować drogę bez jakichś naprawdę dużych problemów.

Bus jeżdżący do Holandii może spokojnie rozwozić osoby bardzo blisko ich obszaru docelowego a nawet pod same drzwi.