Hale namiotowe i stalowe

Wykorzystanie hal namiotowych w praktyce polskich przedsiębiorców z każdym rokiem bardzo silnie się podwyższa.

Nasi biznesmani rozpoczynają zauważać, że konstrukcje stalowe mogą być wspaniałym zamiennikiem dla bardzo wielu odmiennych gmachów. Okazuje się bowiem , że są one w stanie stanowić bez najmniejszych problemów rolę składu, pomieszczenia garażowego, schowka, a nawet terenu, w jakim odbywa się produkcja .

  • Hale namiotowe są zdecydowanie odporne jak na swoją nieskomplikowaną strukturę i w dodatku nie ma w ich wypadku jakiegoś wyjątkowego ryzyka zaprószenia pożaru lub analogicznych kwestii .

Jeszcze innym konceptem są hale namiotowe z firmy konplan,

  • które można wznosić jeszcze łatwiej, aniżeli konstrukcje stalowe.
  • Posiadają one dobitnie mniejsze spektrum potencjalnego zastosowania, jednakże nie jest to problemem , bowiem i tak stosuje się je jako aneks do hal stalowych, co należy pojmować tak, że hale namiotowe wykorzystywane są tylko wtedy, kiedy hale stalowe też mogłyby być użyte . Standardowa hala namiotowa przydaje się po prostu do zapewnienia dachu nad głową dla korporacji, które nie są powiązane z jakimiś sporymi niebezpieczeństwami pożaru czy innymi materiami tego rodzaju. Nie bez motywu najczęściej łączy się je z niedużymi posługami lub gastronomią. Hale stalowe sławne nam są już od dłuższego czasu i użytkuje się je bardzo często wszędzie tam, gdzie na szybko nieodzowny jest dach nad głową albo po prostu rejon świadczenia ustalonych usług .

Ich dużą korzyścią jest to, że można je wznieść znacznie szybciej niż jakiekolwiek różne struktury zwyczajne . Hale namiotowe Konplan -  wytwarza się ze konkretnych prefabrykatów, które na obszarze konstrukcji tylko łączy się w jedną całość . Sęk w tym, że konstrukcje stalowe to mimo wszystko twory obszerne , ciężki i na stałe połączone z placem , co ma dosyć spore konotacje prawne.

Często znacznie korzystniejszym rozwiązaniem są hale namiotowe, określane przez specjalistów mianem małych hal stalowych. Standardowa hala namiotowa nie ma oczywiście trwałości swojej stalowej „kuzynki”, ale w znacznej części przypadków hale namiotowe w ogóle nie są przeznaczone do kierowania w nich działalności produkcyjnej, przez co nie ma potrzeby dbania o tak wielką wytrzymałość . Kosztem jej zmniejszenia otrzymujemy zresztą pokaźną korzyść pod względem wydatków inwestycyjnych i czasu kierowania inwestycji .

Ma to zawsze duże znaczenie dla ostatecznej efektywności finansowej lokaty,

która musi być najwyższym kryterium.